Aflat la cea de a XII-a ediţie, Festivalul Internaţional „Naşterea Domnului – Dar de Crăciun” organizat ca în fiecare an de CSEI „Orizont” – Oradea a reunit în Sala Arcadia a Teatrului de Stat Oradea „Regina Maria” 120 de şcoli participante din ţară şi de peste hotare, sub semnul prieteniei şi înfrăţirii în pragul sărbătorilor de iarnă.

            Şcoala noastră a fost prezentă la Festival la secţiunile Dans modern şi Expoziţie cu lucrări tematice ale elevilor.

            La secţiunea Dans modern, grupul de dans al şcolii a prezentat un spectaculos moment artistic-muzical – „Magia Crăciunului” – obţinând un binemeritat, Locul I. Grupul a fost însoţit şi coordonat de prof. Gabriela Nagy-Rusu, Ştefan Uhrech şi Ştefania Ureche din şcoala noastră, coregrafia fiind realizată de prof. Denisa Snejana Bacalu-Rus de la Liceul Tehnologic de Construcţii şi Protecţia Mediului Arad.

            Imaginile foto vorbesc de la sine.

            Felicitări tuturor!

a consemnat,

prof. Laura Chîlnicean

Categories: Postări

Font Resize
en_USEnglish